17 aug
Farmer Expo: fókuszban a vízgazdálkodás
Új vízgazdálkodási és talajművelési eljárásokra, technológiákra, a tudományos kutatási eredmények felhasználására és egységes gazdatársadalomra van szükség az aszály sújtotta magyar mezőgazdaság talpon maradásához - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán tartott 31. Farmer Expo megnyitóján.
12 aug
Űreszközökhöz fejlesztenek hőpajzsot a DE szakemberei
Nemzetközi űrtechnológiai projektben vesznek részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának kutatói egy "EU HORIZON" pályázat keretében. A szakemberek űreszközök hőszigeteléséhez fejlesztenek ki és gyártanak speciális polimer aerogéleket a novemberben induló 3 millió eurós összköltségvetésű programban. Az aerogélek kutatásával 17 éve foglalkoznak a TTK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékén.
11 aug
Amerikai-magyar kutatás a Debreceni Egyetemen
Bekapcsolódik a Debreceni Egyetemen működő Lendület Genomszerkezet és Rekombináció kutatócsoport tumorgenetikai vizsgálataiba Roszik János, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központ munkatársa. A Fulbright program támogatásával Roszik János három hónapig személyesen az egyetemen segíti a kutatást, melynek célja az úgynevezett R-hurok szerkezetek és a tumorokban előforduló mutációk kapcsolatának vizsgálata.
09 aug
Egyetemi tudás a Farmer Expón
Látványos standokkal és szakmai programokkal készül a Debreceni Egyetem agrárkara és több szervezeti egysége az augusztus 17-én nyíló Farmer Expóra. A Böszörményi úti campus fejlesztésének köszönhetően minden idők legnagyobb hazai, 4-es és 5-ös fogatokból álló lovasbemutatója is összeállhat a rendezvényen.
08 aug
Aszály a halgazdaságokban
A száraz, aszályos időjárás egyre nagyobb károkat okoz a hazai tógazdasági haltermelésben is. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar szakembere szerint a problémára részben megoldást jelenthet a ritkító halászat, ha az állomány egy részét már a tenyészszezon közben lehalásszák.
05 aug
Agydaganat elleni szerrel kísérleteznek
Egyes agresszív agydaganatok kezelésére szolgáló hatóanyagból szeretnének gyógyszert készíteni a Debreceni Egyetem és egy lyoni egyetem munkatársai egy évek óta tartó kutatói együttműködésben.
05 aug
Hidegvérű lovakat is bemutatnak a Farmer Expón
Idén augusztus 17-e és 20-a között tartják a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán a 31. Farmer Expót. Magyarország egyik legjelentősebb agrár-seregszemléjén 17 ezer négyzetméteren mintegy 330 kiállító mutatkozik be, ami kicsivel több, mint tavaly.
03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
02 aug
ÚNKP: ösztöndíj a legjobbaknak
Továbbra is népszerűek az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében kiírt támogatási lehetőségek. Az elnyerhető különböző, hat kategóriában meghirdetett ösztöndíjakra a Debreceni Egyetem 441 hallgatója, oktatója és kutatója nyújtotta be pályázatát.
01 aug
Elismerés az Élelmiszertudományi Intézetnek
CEEPUS Miniszteri Díjban részesült a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Élelmiszertudományi Intézete. Az elismerést a Biology, Biotechnology and Food Sciences: életminőség javítása a közép-európai térségben elnevezésű hálózat tagjaként érdemelte ki az agrárkar szervezeti egysége.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.