Díjazott nyíregyházi kutató
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének PhD-hallgatója, Hanász Alexandra nyerte el idén a Bognár József Közgazdasági-kutató Alapítvány második helyezettjének járó díját. A fiatal kutató édesburgonya-genotípusokat vizsgált növényházi körülmények között.
Aktualitások a térinformatikában
Az e-közigazgatás legújabb fejlesztéseiről, a rendőrségi térképtárról, a drónfelvételek feldolgozásáról, a térinformatika hidrológiai alkalmazásáról is szó lesz többek között a 10. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon, amely csütörtökön kezdődött a Debreceni Egyetemen.
Hiánypótló agrárszakkönyv
Mérföldkő a szakkönyvkiadásban a Debreceni Egyetem oktatóinak "Integrált növénytermesztés I-II-III." címmel megjelent tankönyve. Az új oktatási anyag a tudományos alapokon túl a legmodernebb technológiai megoldásokat és az agrárkar legújabb kutatási eredményeit is összegzi.
Időskori aktivitás a Science Caféban
„A rendszeres fizikai aktivitás és sporttevékenységek immunológiai hatásai időskorban” címmel Papp Gábor, a Sporttudományi Koordinációs Intézet laborvezető orvosa tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának szezonzáró rendezvényén.
Fókuszban a fémorganikus katalízis
Nemzetközi tudományos tanácskozással köszöntötték a fizikai kémia jeles professzorát, Joó Ferencet 70. születésnapja alkalmából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, a Kémiai Intézet és a Fizikai Kémiai Tanszék vezetői, kollégái, pályatársai.
Címlapon a debreceni kémikusok
A korábbinál egyszerűbb módon előállítható, és hatékonyabban felhasználható glikomimetikumokat hoztak létre a Debreceni Egyetem vegyészei. A gyógyszeriparban is hasznosítható vegyülettípus szintetizálásáról szóló kutatást a neves New Journal of Chemistry a címlapján közölte.
Növények Napja 2019
"Növény biotechnológia emberközelben" címmel, érdekes rendezvénnyel készül a Növénytani Növényélettani és Biotechnológiai Tanszék a Növények Napjára.
Új lencsefajták – ősszel vethetők
Európában elsőként nemesített és regisztrált őszi lencsefajtákat a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete. Két új télálló fajta, a „Pinklevi” és a „Rézi” kapott állami elismerést.
Kétmilliárd forint kutatásra
Az inzulinrezisztenciához, a járműiparhoz és az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos tevékenységre költhet kétmilliárd forintot a Debreceni Egyetem. Az intézménynek ítélték a legtöbb támogatást a hazai egyetemek és kutatóintézetek közül az idei Tématerületi Kiválósági Programban.
Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.

Tisztelt Felhasználó!