Hírek

Vértelen vadászat, növény- és állatfelismerés, vak botanika – ezekkel a feladatokkal is meg kellett küzdeniük a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar által először meghirdetett természetvédelmi tanulmányi versenyen a diákoknak. A középiskolásoknak rendezett verseny második, zárófordulóját pénteken tartották a Nagyerdei Kultúrparkban.

A külföldi diákokat tömörítő International Student Union (ISU) szervezésében tartottak konferenciát csütörtökön a Learning Centerben: a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (DE TTK) angol nyelvű képzéseiben részt vevő hallgatók a tudományos munkáról, a TDK lehetőségeiről és az intézmény tehetséggondozási programjairól hallhattak előadásokat.

Miként segíti a Debreceni Egyetem profi sportoló hallgatóit a mentorprogramon keresztül, mi történik az intézmény Noszvaj-Síkfőkúton található Soó Rezső Kutatóházával és hogyan alakul át az afrikai nők gazdaságban betöltött szerepe – egyebek mellett ezekről is lehet olvasni az Egyetemi Élet új számában.

Két részből tevődött össze a DEViK Klub aktuális félévének zárófelvonása: a résztvevők előbb egy kanapébeszélgetést hallgathattak meg, a téma a generáción átívelő családi vállalkozás volt. Az est második felében pedig következett a mentortalálkozó, melyen lehetőségük volt a hallgatóknak kötetlenebb módon beszélgetni tapasztalt vezetőkkel és szakemberekkel.

A Debreceni Egyetem kiemelt kutatási infrastruktúráit ismerhették meg a résztvevők a Kémia Koordinációs Intézet csütörtöki rendezvényén. A workshop célja az volt, hogy elősegítse, erősítse a különböző karok, intézetek és kutatócsoportok közötti együttműködéseket, ezzel is hozzájárulva az egyetem tudományos teljesítményének növeléséhez.

A középosztály forradalma – Meritokratikus stratégia a 21. századra című könyvét mutatta be György László gazdaságstratégiai feladatokban való szakmai közreműködésért és a Tanítsunk Magyarországért program koordinációjának ellátásáért felelős kormánybiztos a Debreceni Egyetemen. A szerző arra törekedett, hogy Magyarország példáján keresztül mutassa be a középosztály megtámasztásának meritokratikus stratégiáját.

Az elektromobilitás és a fenntarthatóság lesz a központi témája a Debreceni Egyetem által szervezett konferenciának és szakmai fórumnak az idei Debrecen Drive-on. Az ország legnagyobb járműipari seregszemléjén minden eddiginél több szakmai rendezvénnyel, több mint nyolcszáz különböző járművel, oldtimerek és prémiumkategóriás csúcsragadozó autókkal és látványos night drive show-val várják a látogatókat május 24-től három napon át a Nagyerdei Stadion környékén.

A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjét csaknem húsz évig irányító és nemrég nyugdíjba vonult Papp Lászlót Takács Attila biológus váltotta az igazgatói székben. Az új vezető úgy erősítené a kert kapcsolatait a kutatással, az oktatással és a természetvédelemmel, hogy az közben mind vonzóbb legyen a kikapcsolódásra vágyók körében.

Sikerrel zárták a Debreceni Egyetem hallgatói a XXV. Országos MÉTE Tudományos Diákköri Konferenciát. A kétévenként megrendezett konferencián a fiatal kutatók az élelmiszertudományhoz kapcsolódó kutatási eredményeiket mutatják be. Idén a debreceni agrárkar és a Gazdaságtudományi Kar hallgatói két első és egy harmadik helyet, valamint egy különdíjat is nyertek a tudományos fórumon.

Tíz tagozatban ismertették tudományos munkájuk eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) hallgatói kedden. Idén először középiskolások is beszámolhattak az őket foglalkoztató témákban íródott munkájukról a kar Tudományos Diákköri Konferenciáján.