Hírek

Több mint háromszázan szereztek diplomát a most záruló félévben a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán, a frissen végzettek a csütörtökön tartott ünnepségeken tettek esküt és vehették át okleveleiket a Főépület Díszudvarán.

Az iparági és szakmai ismeretek megosztása, a tehetségmenedzsment és a hallgatói karrierutak, valamint a tudományos, kutatói munka támogatása céljából kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK) és a HELL ENERGY Magyarország Kft.

A felvételizőknek július 10-ig, szerdáig van lehetőségük arra, hogy módosítsák a jelentkezési lapon megjelölt felsőoktatási intézmények sorrendjét a 2024. évi általános felvételi eljárásban. A felvételi során mindenki csak egy helyre vehető fel, ezért érdemes a döntés előtt alaposan megfontolni, melyik intézmény, mely képzését jelölik meg a jelentkezők az első helyen.

Oktatási, kutatási, innovációs fejlődési irányait, jó gyakorlatait és nemzetközi kapcsolatait mutatta be a Debreceni Egyetem a Hungarian Summiton, Floridában. Az eseményen részt vett Pető Károly általános rektorhelyettes, Nagy Péter, a GTIDEA Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület elnöke, valamint Bács Zalán, a Sporttudományi Koordinációs Intézet képviseletében.

Best in Show díjat kapott a legrangosabb nemzetközi borversenyen a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar PhD-hallgatója, Szilágyi László borászatának 2019-es Gizella 6 puttonyos aszúja. A neves nemzetközi zsűri 57 ország több mint 18 ezer borát értékelte és választotta ki a legjobb ötvenet, köztük a Gizella Pince édes nedűjét.

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán csaknem kétszáz hallgató szerzett diplomát a most záruló félévben. A végzettek a Főépület Díszudvarán, ünnepélyes keretek között tettek esküt az agrárium szolgálatára és kapták meg okleveleiket.

Második helyen végzett a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója a Magyarország Ügyészsége által meghirdetett Kozma Sándor Tudományos Pályázaton. Kocsner Dalma a díjat az ügyészség napja alkalmából tartott ünnepségen Polt Péter legfőbb ügyésztől vette át.

A Debreceni Egyetem Tüdőgyógyászati Klinikája szervezte idén a Magyar Tüdőgyógyász Társaság nagygyűlését. A Kölcsey Központban június 12-e és 15-e között megrendezett szakmai konferencián a szakemberek megvitatták többek között a tüdőbetegségek legmodernebb terápiás lehetőségeit, a tüdőgyógyászattal kapcsolatos legújabb kutatási eredményeket, emellett szóba kerültek a megelőzéssel kapcsolatos témák is.

A nemzetközi hírű debreceni algebrai iskola vezetője, a Halle-Wittenbergi Luther Márton Egyetem modern algebrai iskolájának alapítója, Kertész Andor életpályáját elevenítette fel a Debreceni Egyetem Matematikai Intézete és az MTA Debreceni Területi Bizottság Matematikai Munkabizottsága. A jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetem Algebra és Számelmélet Tanszék egykori tanszékvezető egyetemi tanárára tanítványai és tisztelői emlékeztek halálának ötvenedik évfordulója alkalmából.

A Debreceni Egyetemen tartották idei kongresszusukat az európai membránkutatók. A június 12-e és 14-e között megrendezett konferencián (European Joint Theory/Experiment Meeting on Membranes, EJTEMM) a szakterület legújabb kutatási eredményeit vitatták meg a résztvevők. A tanácskozást az Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetének munkatársai szervezték.