Innovatív természetvédelem állatokkal: legeltetés, regeneratív mezőgazdaság és visszavadítás címmel rendezték meg a II. Debreceni Biodiverzitás Konferenciát a Hortobágyi Nemzeti Park Látogatóközpontjában. Az eseményen a Debreceni Egyetem szakemberei is kifejtették álláspontjukat.
Hírek

Esküt tett és átvehette a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem (DE) 96 frissen avatott doktora. A Főépület Aulájában szombaton rendezett ünnepség keretében adták át a habilitált doktori címeket, valamint a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány (GTIDEA)–Debreceni Egyetem Publikációs Díjakat.

Folyamatosan nő a kereslet a Debreceni Egyetemen végzett műszaki menedzserek iránt, egyre nagyobb számban van szükség olyan szakemberekre, akik a műszaki és a folyamatmenedzsment szemléletet ötvözve képesek hatékony döntéseket hozni. A vállalati elvárások és az oktatás további összehangolásáról, valamint az ipari folyamatok menedzsmentjéről és jövőjéről is szó volt a Műszaki Kar Kihívások és tanulságok a menedzsment területén – Globális üzleti folyamatok menedzsmentje című nemzetközi konferenciáján.

Fejlődés, siker, előrelépés; ez jellemzi leginkább a Debreceni Egyetemet, amely mindig kiemelt feladatának tekintette a folyamatos fejlődés előre mozdítását, az oktatás és kutatás színvonalának emelését, valamint és a régió gazdaságának megerősítését – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar által szervezett Stratégiai Partnertalálkozón. A rendezvény keretében az Agrárminisztérium és a Debreceni Egyetem stratégiai megállapodást írt alá, az agrárkar pedig 37 partnervállalattal újította meg együttműködését, egyebek mellett a kihelyezett tanszékek működtetéséről.

A folyóirat idei első száma is érdekes, interdiszciplináris válogatást kínál a tudományos élet újdonságaiból. A kiadványban – többek között ¬– irodalmi aktualitásokról, űrkutatásról, a színházi élet érdekességeiről és Debrecen épített örökségéről is olvashatnak az érdeklődők. A Debreceni Szemle ezúttal az önkormányzat támogatásával a város napja alkalmából jelent meg.

Az intézményt fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány előadás-sorozatának következő alkalmán aktuális, nemzetközi szinten is kiemelkedő jelentőségű kutatásaikat mutatják be a GTIDEA Publikációs Díjával elismert egyetemi szakemberek. A március 28-i klubrendezvényen természettudományhoz, nyelvészethez, gazdaságtudományhoz, valamint orvostudományhoz kötődő kutatások eredményeit osztják meg a díjazott kutatók.

Szakmai napon nyújtott segítséget a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar hallgatói számára, akik folytatni szeretnék tanulmányaikat. A diákok a mesterképzésről, a duális képzési forma tapasztalatairól, illetve a szakmai gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak.

A Debreceni Egyetem széles körű vállalati kapcsolatrendszerét és fejlesztési stratégiáját, a Műszaki Kar képzési rendszerét és új beruházásait, valamint a város iparfejlesztési elképzeléseit és eredményeit is részletesen megismerhették partnercégek képviselői Az Ipar Napja Debrecenben című konferencián. A kapcsolódó szakkiállításon harminc vállalat mutatkozott be a Lovardában.

Hazánkban a felsőoktatási hallgatók kevesebb mint egy százaléka vesz részt duális képzésben, annak ellenére, hogy a hallgatók nyolcvan százaléka a képzést követően partnervállalatnál kap munkát – jelentette ki Lencsés Gergő, a Duális Képzési Tanács elnöke a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a MAG Praktikum Gyakorlatvezető Központ által szervezett idei Gyakornoki és Duális Fórumon. A rendezvényen csaknem harminc partnervállalat tájékoztatta a hallgatókat a szakmai gyakorlati lehetőségekről.

Különleges, az Atlanti-óceánt átszelő útjáról tart előadást Debrecenben, az egyetem Böszörményi úti campusán Rakonczay Gábor. A DE Gazdaságtudományi Kar társszervezésében megvalósuló eseményen szó esik majd többek között a kitartásról, a céltudatosságról, a fókuszáltságról.